Przyjaciele Najświętszej Duszy Chrystusowej.

Forum o tematyce religijnej, powołaniowej, młodzieżowej.


  • Index
  •  » Pismo Święte.
  •  » Dzielenie Ewangelią( wprowadzenie do Ewangelii z bieżącej niedzieli )

#16 2011-09-20 11:59:10

Paula

Duszyczka

1991267
Zarejestrowany: 2011-09-09
Posty: 11
Punktów :   

Re: Dzielenie Ewangelią( wprowadzenie do Ewangelii z bieżącej niedzieli )

Wybaczcie za nieskładność tekstu, ale mam tylko trzy minuty.
Mylę, że tak, choć na pierwszy rzut oka mogłyby pojawić się wątpliwości. Królestwo niebieski jest odmienne od królestwa ziemskiego.
Tą Ewangelię można rozpatrywać pod kilkoma względami. 
Zależy to także od tego, w którym miejscu, za którego z pracowników postawiono by mnie, w którym momencie powołano. Trudniej pogodzić się temu który pracował dłużej. Nie patrzy on na to, że jego zaszczytem jest to, że dłużej zna swego pracodawcę, może go lepiej poznać, może się więcej nauczyć, zdobyć doświadczenie czy poznać nowych ludzi i nie być bezczynnym. Po dniu pracy nie został on oszukany, a czuł się pokrzywdzony. Łukasz ewangelista przytacza słowa Jezusa: nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni.
W powyższej Ewangelii gospodarz powołuje ludzi o pięciu różnych godzinach, a to jest wskazówka, aby czuwać i być gotowym, na „tak” dla Niego; jeśli Ty tego chcesz, ja też tego pragnę.  Mnie nasuwa się tu jeden cytat: Szukajcie Pana, gdy się pozwala znaleźć, wzywajcie Go, dopóki jest blisko! Iz- prawdopodobnie.
Zastanawiałam się jeszcze nad tym dlaczego gospodarz wynagradza od ostatniego, wezwanego do pracy. Czy dlatego, że wcześniej powiedział: ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi? Myślę, że nie jest to trafny argument, ale nad tym zastanówcie się sami.

Offline

 

#17 2011-10-19 20:58:54

 siostraHiacynta

Moderator

2703753
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 260
Punktów :   
WWW

Re: Dzielenie Ewangelią( wprowadzenie do Ewangelii z bieżącej niedzieli )

Paula jak ja lubię Twój sposób myślenia:)Pisz jak najwięcej:)


"Najświętsza Duszo Chrystusowa żyj w nas"

Offline

 
  • Index
  •  » Pismo Święte.
  •  » Dzielenie Ewangelią( wprowadzenie do Ewangelii z bieżącej niedzieli )
"Powiadają, że na szczytach gór bliżej do Ciebie, a ja wiem, że i w dolinie Gehenny Jesteś tak samo blisko..."

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ggczat.pun.pl www.tibiasoft.pun.pl www.goldwwe.pun.pl www.bassparty.pun.pl www.firataleague.pun.pl