Przyjaciele Najświętszej Duszy Chrystusowej.

Forum o tematyce religijnej, powołaniowej, młodzieżowej.


#1 2010-11-18 17:29:19

 Elizabeth

Wyróżniona Duszyczka

11442361
Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 61
Punktów :   

Jak wygląda Wasza rozmowa z Panem

czyli w jaki sposob sie modlicie. np czy sa to gotowe modlitwy z jakis modlitewnikow, Brewiarz. czy to poprotu taka modliwa z serca.

u mnie zalezy od dnia. zdarza mi sie zajrzec do Brewiarza teraz to jakos za rzadko poza tym najlepiej sie czuje w lasku jakims lub przed Najswietrzym Sakramentem. wtedy ta modlitwa jest taka z serca. w domu za duzy charmider aby sie moc modlic dluzej a jeszcze rozaniec tez bardzo pomocna modlitwa. mimo ze wielu jej nie lubi


"Kto chce naprawdę odnaleźć samego siebie, musi nauczyć się obcowania z przyrodą, bo oczarowanie jej pięknem wprowadza bezpośrednio w ciszę kontemplacji." JAN PAWEŁ II

Offline

 

#2 2010-11-18 20:20:35

 siostrzyczka

Nowa Duszyczka

9926180
Skąd: Lubin woj.Dolnośląskie
Zarejestrowany: 2010-11-12
Posty: 8
Punktów :   

Re: Jak wygląda Wasza rozmowa z Panem

Ja odmawiam brewiarz codziennie... Od momentu gdy miałam okazję odmówić liturgię godzin po raz pierwszy 4 lata temu zakochała się w tej modlitwie i do dzisiaj nie minął mi tan zachwyt... plus takie małe modlitwy dodatkowe które odmawiam codziennie wraz z jutrznią lub nieszporami, t.j ofiarowanie dnia, modlitwa maturzysty, o rozeznanie powołania, modlitwa szkaplerzna, za wstawiennictwem św.M.D.Mazzarello... oprócz tego staram się odmawiać różaniec, choć nie zawsze mi to wychodzi... uwielbiam robić to w drodze... gorzej gdy cały dzień jestem w domu, wtedy ciężko mi się za to zabrać... Lubię też czytać Pismo Święte, szczególnie wracać do moich ukochanych fragmentów...często też rozmawiam z Nim tak po prostu, mówię Mu absolutnie wszystko, ale robię to tak trochę specyficznie, bo piszę do Niego "listy"... na początku były to faktycznie listy, chowane do kopert... z czasem zrobiło się ich zbyt dużo (w tej chwili jest już prawie 1000str), więc obecnie po prostu piszę to wszystko w zeszycie... a kiedy jestem przed Najświętszym Sakramentem to raczej staram się nic Mu nie mówić... po prostu oddycham Bogiem... kiedy na jednych rekolekcjach ksiądz mówił o tym,  by z każdym oddechem wypowiadać w myślach słowo "Jezus"... wtedy wydawało mi się to co najmniej dziwne...jednak przekonałam się że jest to coś pięknego... przez chwilę tak oddychać... a potem zapomina się o wszystkim... jestem już tylko ja i On...

Offline

 

#3 2010-11-19 14:29:19

 Chiara

Duszyczka

10957743
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 32
Punktów :   

Re: Jak wygląda Wasza rozmowa z Panem

Siostrzyczko, pięknie to opisałaś. Bardzo piękne sposoby.
Ja np. polecam codziennie rano odmówić koronkę do Ducha Świętego. W ciągu dnia czasem nie mam czasu na modlitwę, co bardzo mnie martwi (wychodzę z domu o 7:00, wracam o 20:00...), ale staram się wszystkie swoje myśli w ciągu dnia kierować ku Niemu. Wieczorem staram się odmawiać różaniec, choć nie zawsze mi się to udaje. W wolne dni o 15:00 odmawiam koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przed koronką najpierw przepraszam za wszystkie przewinienia, po koronce proszę o jakieś potrzebne w danym momencie łaski (dla siebie lub innych), a potem przez 30min. siedzę w ciszy i wpatruję się w obrazek Jezusa Miłosiernego. Ach... A codziennie wieczorem analizuję cały swój dzień i dziękuję Mu za to, co w nim dobrego się zdarzyło, lub przepraszam za to, czym mogłam Go urazić.


Chrystus- to przepaść pełna światła...
Ten, kto w nią spojrzy, musi się w nią rzucić.

Offline

 

#4 2010-11-19 16:20:19

 sanderka1000

Duszyczka

5330629
Call me!
Skąd: Lębork
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 25
Punktów :   

Re: Jak wygląda Wasza rozmowa z Panem

U mnie to jest raczej normalna rozmowa. Nie lubię zbytnio regułek, znacznie trudniej jest mi się skupić. Podczas adoracji po prostu na siebie patrzymy: On na mnie, a ja na Niego i tak trwamy w tym spojrzeniu nic nie mówiąc. Mam duchową adopcję, więc dziesiątkę różańca odmawiam codziennie, jednak różaniec jest chyba moją ulubioną modlitwą z tych "regułek". Zawsze jak już kładę się spać to biorę do ręki różaniec i odmawiam tyle, ile zdołam. Często zasypiam z różańcem w ręku i zawsze jak budzę się w nocy czy już nad ranem to dalej go trzymam w dłoni albo leży gdzieś nieopodal mnie. Jeden mam zawsze pod poduszką, a drugi noszę cały czas w kieszeni

P.S. Bym zapomniała! Najważniejsza jest dla mnie oczywiście Eucharystia. Jestem na niej codziennie (no, oprócz sobót albo jak coś mi wypadnie) i uwielbiam wpatrywać się w Jezusa ukrytego w malutkiej hostii

Ostatnio edytowany przez sanderka1000 (2010-11-19 16:21:49)


On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie... <3

Offline

 

#5 2010-11-19 16:37:26

 Pendrivea

Szalona Duszyczka.

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-07
Posty: 114
Punktów :   

Re: Jak wygląda Wasza rozmowa z Panem

Moją ulubioną formą jest : kartka i długopis. Pisze listy, zapisuje myśli, tworze sentencje. Szczególnie czynie to na Jasnej Górze w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie przepadam szczególnie za gotowymi modlitwami. Są piękne -to fakt.. aczkolwiek choćby znak krzyża płynący z naszego serca i będący czystym, szczerym czynem by przywitać się z Ojcem jest wyjątkowy! Nie liczy się ilość, a jakość.
Modlitwy staram się sama tworzyć, a jest to zazwyczaj dialog. Kieruje się tym, że Bóg jako mój Tato.. jest przede mną i słucha tego, co mam do powiedzenia.. o co błagam, dziękuję i wtedy sama podążam drogą własnego języka. Podchodzę z dystansem do 'czytania modlitw' z modlitewnika bo.. nie ruszają mej duszy. Czynię to raczej rutynowo jak maszyna, a to nie oto chodzi. Jednakże jak brakuje słów to podpieram się niejako modlitewnikiem bądź wypowiadam słowa : "Ah. ty Ojcze przecież wiesz co mi w sercu siedzi..."
Uwielbiam milczeć i siedzieć wpatrując się gdzie się da ...szukam wzrokiem (ale nie pytajcie czego bo to różnie bywa, hihi).
<><


"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi."

— Jan Paweł II

Offline

 

#6 2010-11-21 14:04:37

 Dominika

Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-19
Posty: 14
Punktów :   

Re: Jak wygląda Wasza rozmowa z Panem

Moja rozmowa z Panem Bogiem zależy od dnia. Czasami chciałbym z nim dłużej porozmawiać, ale nawał obowiązków mi na to nie pozwala. Tęsknie za latami, kiedy miałam dla niego więcej czasu. Kiedy mogłam po prostu usiąść i niczym się nie przejmując spędzać z Nim czas. Często rozmawiam z Panem w pośpiechu, idąc na autobus czy wracając ze szkoły. Mówię mu o swoich problemach, przepraszam, proszę. Staram się nic przed nim nie ukrywać, mówię nawet o sprawach błahych. To zawsze bardzo mi pomaga. Kiedy mogę się Mu tak po prostu wygadać ;P Wolę się modlić swoimi słowami, ale często zaglądam też do jakichś modlitewników, gdyż niektóre modlitwy są tam naprawdę piękne i poruszające. W weekend staram się odmawiać koronkę do Miłosierdzia Bożego. Podobnie jest z różańcem. W tygodniu staram się jednak codziennie odmówić dziesiątkę. Pismo Święte czytam niestety bardzo rzadko. Przez wakacje często sięgałam po Biblię i wynotowywałam z niej czego Bóg ode mnie oczekuje. Teraz czasami przed snem otwieram Pismo Święte na chybił trafił i czytam dany fragment.


,,Bądź blisko Boga, a odnajdziesz siły, by iść naprzód.''
                                bł. Chiara Luce Badano

Offline

 

#7 2010-11-25 15:41:27

krzysiek12

Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-22
Posty: 27
Punktów :   

Re: Jak wygląda Wasza rozmowa z Panem

różaniec to moja rozmowa  z Bogiem


http://images.chomikuj.pl/button/antubis12.gif

Offline

 

#8 2010-11-25 16:25:03

 oKasia

Przyjacielska Duszyczka

913479
Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 328
Punktów :   

Re: Jak wygląda Wasza rozmowa z Panem

Ja bardzo uwielbiam spiew i taniec. Wiem, że to takie troche niekonwecjonalne... Ale to lubie;) I modle się w tedy całym ciałem;)


"Pozwól kochać się,
Miłość pragnie Ciebie"

Offline

 

#9 2010-11-25 16:38:50

 Chiara

Duszyczka

10957743
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 32
Punktów :   

Re: Jak wygląda Wasza rozmowa z Panem

Kasiu, taka forma modlitwy też jest piękna i również ją polecam. Ja lubię jeszcze uwielbienie "flagami".


Chrystus- to przepaść pełna światła...
Ten, kto w nią spojrzy, musi się w nią rzucić.

Offline

 

#10 2010-11-25 16:59:21

 Faustynka

Zainteresowana Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-10
Posty: 193
Punktów :   

Re: Jak wygląda Wasza rozmowa z Panem

U mnie podobnie ja u Chiary wyglada modlitwa
Wstaje o 5 :15 (prawie jak w zakonie ) nastepnie brewiarz i kilka własnych modlitw
pożniej 6:30 ide do koscioła
nastepnie na 7 musze byc w pracy wiec biegiem lece
kiedy koncze o 12 to odmawiam Anioła Pański
w czasie pracy o 15 W myslach odmawiam Koroneczke
a wieczorkiem jak wracam pożno to tylko zostają mi nieszpory i kompleta 

Offline

 

#11 2010-11-25 17:05:02

 oKasia

Przyjacielska Duszyczka

913479
Zarejestrowany: 2010-11-24
Posty: 328
Punktów :   

Re: Jak wygląda Wasza rozmowa z Panem

Ja w sobie tyle samozaparcia niestety nie mam;)
Ale śpiew i taniec to u mnie przeważa:D Praktycznie w każdej wolnej chwili:D
Często na przerwach czy po zajeciach idę na chwileczkę do kaplicy wydziałowej. Jak mamy więcej czasu to w kplicy z koleżanką gramy, śpiewamy, nawet tańczę:D
I też preferuje wsłuchiwanie się. Często nawet trwanie Ja i ON, sam na sam, w ciszy...w milczeniu...


"Pozwól kochać się,
Miłość pragnie Ciebie"

Offline

 

#12 2010-11-26 13:47:36

 Faustynka

Zainteresowana Duszyczka

Zarejestrowany: 2010-11-10
Posty: 193
Punktów :   

Re: Jak wygląda Wasza rozmowa z Panem

Smieje sie ze ze prowadzę takie małe życie zakonne we własnym domu

Offline

 
"Powiadają, że na szczytach gór bliżej do Ciebie, a ja wiem, że i w dolinie Gehenny Jesteś tak samo blisko..."

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.skate-in-zyrardow.pun.pl www.narutolf.pun.pl www.our-story.pun.pl www.europeistykalodz.pun.pl www.ls2008-pl.pun.pl