Przyjaciele Najświętszej Duszy Chrystusowej.

Forum o tematyce religijnej, powołaniowej, młodzieżowej.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-11-18 17:35:10

 Elizabeth

Wyróżniona Duszyczka

11442361
Zarejestrowany: 2010-11-18
Posty: 61
Punktów :   

Wasze sposoby na Kontemplacje Słowa Bożego

czy w jaki sposob rozwazacie fragment Pisma Sw. np Lectio Divina, Namiot Spotkania czy jakis inny sposob i jak to wam wychodzi. mozna nawet opisac kazdy sposob zeby innym bylo latwiej zeby sie zapoznac i moze nawet samemu stosowac.


"Kto chce naprawdę odnaleźć samego siebie, musi nauczyć się obcowania z przyrodą, bo oczarowanie jej pięknem wprowadza bezpośrednio w ciszę kontemplacji." JAN PAWEŁ II

Offline

 

#2 2010-11-18 22:32:33

 Pendrivea

Szalona Duszyczka.

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-07
Posty: 114
Punktów :   

Re: Wasze sposoby na Kontemplacje Słowa Bożego

ano, czynię to tak: wyciszam się na maxa. reguluje głośniki na minimum i odłączam kabelki życiowe; pozostają tylko te potrzebne do funkcjonowania. Antywirusem gonie wszystkie szkodniki - zaczynając od błahych myśli na tych systemowych kończąc.  Kieruje kursor na Słowo Boże, będące mym pulpitem, które niejako swym światłem oślepia me oczy i jestem zdana na własny, wbudowany instynkt. Działam wtedy używając głównej partycji - tej bodajże nadającej memu stworzeniu prawo bytu. Kartę RAM zapełniam pobraną pamięcią i grupuje me pliki do podfolderów. Z czasem wypadałoby zrobić formacik bo codzienność dołącza nam w pakiecie wiele totalnie zaśmiecających nam pliczków. Kosz się przepełnia i przypadkowo usuwamy to, co potrzebne. Następuje awaria i wszak trza wydzwaniać do Informatyka by nas podpiął porządnie.. Nabywamy coraz to lepszej zapory ochronnej i uczymy się programować od samego Mistrza. W naszym Słowie Bożym - kodzie binarnym hihi - pozyskujemy nowe info, które to wgrywamy na USB i dajemy innym 'na tacy' by umieścili choć trochę tego, co my doświadczamy i bronili się przed jakże inteligentnymi specami - odzianymi jednym to imieniem : Haker.. czyste zło.

Hihi


"Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi."

— Jan Paweł II

Offline

 

#3 2010-11-19 10:46:46

 siostraHiacynta

Moderator

2703753
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 260
Punktów :   
WWW

Re: Wasze sposoby na Kontemplacje Słowa Bożego

Pendraiveo jesteś genialna w przekładaniu z polskiego na nasze:)

Elizabeth:
Lectio Divina to bardzo dobry i od wieków sprawdzony sposób kontaktu ze Słowem Bożym, jest o tyle fajny,że po kolei prowadzi od  przygotowania osobistego ,prostego czytania a następnie odnalezienia sensu na dzisiaj, do uwielbienia Boga, który sam działa w tej metodzie modlitwy.
Osobiście bardzo polecam.


"Najświętsza Duszo Chrystusowa żyj w nas"

Offline

 

#4 2011-11-07 15:52:22

 jabluszek

Duszyczka

10108483
Zarejestrowany: 2011-10-16
Posty: 28
Punktów :   

Re: Wasze sposoby na Kontemplacje Słowa Bożego

Ja robię tak: mam swoje indywidualne Pismo Św. i tam zapisuję z datą to, co ważnego zrozumiałam czytając dany fragment bądz podkreślam zdania, które szczególnie wydają mi się, jak gdyby były do mnie skierowane, w szczególny sposób do mojego życia. Nieraz w ciężkich chwilach czytam to co kiedys tam zapisałam...To bardzo przydatne i moim zdaniem dobry sposób Jezus naprawdę do Nas przemawia, wystarczy posłuchać Polecam w szczególności Psalmy, często wyrażają to, co nam w duszy gra

Offline

 

#5 2011-11-10 10:37:01

 siostraHiacynta

Moderator

2703753
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 260
Punktów :   
WWW

Re: Wasze sposoby na Kontemplacje Słowa Bożego

Jabłuszku:)
Bardzo mądrze napisałaś "słuchać" bo Słowa Bożego się nie czyta, to Słowo się SŁUCHA. Bardzo fajny pomysł z zapisywaniem, też to praktykuję:)


"Najświętsza Duszo Chrystusowa żyj w nas"

Offline

 
"Powiadają, że na szczytach gór bliżej do Ciebie, a ja wiem, że i w dolinie Gehenny Jesteś tak samo blisko..."

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naszefantasy.pun.pl www.eforg.pun.pl www.lrrp.pun.pl www.akshaykumar.pun.pl www.djronnie.pun.pl